Piirin hiihtomestaruuskisat Auran majalla 8.3.2017

Piirin hiihtomestaruuskisat Auran majalla 8.3.2017

Piirin hiihtomestaruuskisat Oulussa

Eläkeliiton Pohjois-Pohjanmaan piirin hiihdon piirimestaruuskilpailu 8.3.2017 klo 10.00 Auran maja Kuivasjärvi, Alakyläntie 634, 90540 Oulu. Ajo-ohje: n. 3km Kuivasjärven
liikenneympyrästä Alakylään päin.

Sarjat ja kilpailumatkat
Miehet
55 – 70 v. 5 km,
75 v ja 80 v. 3 km,
85 v. 2 km

Naiset
55 v ja 60 v 5 km,
65 – 75 v. 3 km,
80 – 85 v. 2 km

Yhdistysten välinen kilpailu kolmihenkisin joukkuein kiertopalkinnosta. Joukkuekisassa ei mitalipalkintoja.
Ilmoittautumiset: 2.3.2017 mennessä sähköpostilla marski05[at]gmail.com.
Ilmoittautuessa tulee mainita nimi, sarja, syntymäaika ja Eläkeliiton yhdistys sekä mahdollinen
erikoisruokavalio.
Osanottomaksu: 18€/hlö Eläkeliiton Oulun yhdistyksen tilille
FI66 5741 3620 4855 96

Jälki-ilmoittautumiset kisapaikalla; maksu 25€/hlö

Osanottomaksuun sisältyy sauna, mehu, ruoka (uunilohi lisukkeineen) ja kahvi/tee + munkki
Hiihtotapa on perinteinen
Vakuutus kilpailijoiden omavastuulla
Rataan tutustuminen kilpailupäivänä klo 9-9.45
Palkintojen jako Auran majalla kilpailun päätyttyä.
Ilmoittautumiset ja lähtölistat nähtävillä Eläkeliiton Oulun
yhdistyksen kotisivuilla
Lisätietoja Marja-Liisa Pylväs p o4oo 297396 tai sähköposti marski05[at]gmail.com
Ottakaa huolto- ja kannustusjoukkoja mukaanne.

Lataa kilpailukutsu tästä Hiihdonpiirim17

Tervetuloa Ouluun!
Eläkeliiton Oulun yhdistys ry
Eläkeliiton Pohjois-Pohjanmaan piiri ry


Tulokset:

Eläkeliiton Pohjois-Pohjanmaan piirin mestaruushiihdot 8.3.2017
5.0 km – N55
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 153 Vilminko Tuula Vihannin yhdistys 20:34.2
3.0 km – N60
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 166 Saarela Eira Kiimingin yhdistys 19:28.7
3.0 km – N65
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 196 Vuorenmaa Marjut Oulun yhdistys 13:07.1
2 199 Lämsä Soile Kiimingin yhdistys 17:12.4 +4:05.3
3 201 Mustonen Laila Haapaveden yhdistys 18:14.6 +5:07.5
4 197 Juntunen Sirpa Muhoksen yhdistys 20:20.1 +7:13.0
198 Rantakari Helena Raahen yhdistys DNS
200 Ylisiurua Ritva Yli-Iin yhdistys DNS
3.0 km – N70
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 204 Pylväs Marja-Liisa Oulun yhdistys 15:28.6
2 208 Mertala Irja Kiimingin yhdistys 16:37.7 +1:09.1
3 206 Syrjäpalo Liisa Paavolan yhdistys 17:19.5 +1:50.9
4 210 Seija Alatalo Oulun yhdistys 17:28.1 +1:59.5
5 205 Hökkä Kaisa Yli-Iin yhdistys 17:30.6 +2:02.0
6 207 Alatalo Sirkka Oulun yhdistys 18:46.8 +3:18.2
7 209 Koskela Arja Raahen yhdistys 19:27.7 +3:59.1
3.0 km – N75
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 236 Hankonen Anna-Liisa Rantsilan yhdistys 14:59.1
2 234 Laurila Katri Kiimingin yhdistys 17:43.6 +2:44.5
3 232 Hanhela Eila Kiimingin yhdistys 19:28.1 +4:29.0
233 Kauppi Anneli Oulun yhdistys DNS
235 Kakko Maij-Liisa Yli-Iin yhdistys DNS
2.0 km – N80
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 243 Kerttunen Ritva Oulunsalon yhdistys 11:28.7
5.0 km – M55
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 155 Jussi Hytönen Pulkkilan yhdistys 15:27.6
5.0 km – M60
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 158 Martikainen Pauli Haapaveden yhdistys 15:55.0
2 156 Leinonen Sulevi Raahen yhdistys 16:14.3 +0:19.3
3 160 Pajuniva Seppo Kuusamon yhdistys 16:57.5 +1:02.5
4 163 Vilminko Pauli Vihannin yhdistys 17:59.6 +2:04.6
5 164 Pekka Pihlajaniemi Ruukin yhdistys 18:51.7 +2:56.7
6 161 Tuomisto Martti Haapaveden yhdistys 19:22.6 +3:27.6
157 Isokangas Veikko Kempeleen yhdistys DNS
159 Ruokamo Eero Oulun yhdistys DNS
162 Hiltunen Mikko Oulun yhdistys DNS
5.0 km – M65
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 171 Paavola Päiviö Haapaveden yhdistys 14:37.9
2 177 Immonen Martti Oulaisten yhdistys 15:24.1 +0:46.2
3 178 Ukonmaanaho Juhani Ylikiimingin yhdistys 17:06.8 +2:28.9
4 175 Ranta-Eskola Seppo Oulaisten yhdistys 17:09.9 +2:32.0
5 174 Saapunki Kalle Kuusamon yhdistys 17:15.9 +2:38.0
6 179 Osmo Soronen Oulun yhdistys 17:27.4 +2:49.5
7 172 Jylkkä Hiskias Raahen yhdistys 17:59.1 +3:21.2
8 173 Kylmänen Kari Muhoksen yhdistys 18:24.2 +3:46.3
9 176 Korhonen Esko Oulun yhdistys 18:43.9 +4:06.0
10 170 Lyytikäinen Jouko Oulunsalon yhdistys 21:08.1 +6:30.2
169 Malila Seppo Pyhäjärven yhdistys DNS
5.0 km – M70
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 194 Pauli Bordi Kempeleen yhdistys 16:25.0
2 185 Ranta-Eskola Vesa Raahen yhdistys 16:33.2 +0:08.2
3 181 Pelkonen Alpo Oulunsalon yhdistys 18:20.1 +1:55.1
4 191 Hirsikorpi Risto Paavolan yhdistys 18:34.0 +2:09.0
5 192 Kukkohovi Reino Oulunsalon yhdistys 18:43.8 +2:18.8
6 186 Laakkonen Raimo Pyhäjärven yhdistys 19:19.9 +2:54.9
7 184 Alatalo Eero Oulun yhdistys 20:06.4 +3:41.4
8 188 Talala Taisto Oulun yhdistys 20:08.0 +3:43.0
9 189 Siekkinen Kari Haapaveden yhdistys 20:10.6 +3:45.6
10 182 Syrjäpalo Pentti Paavolan yhdistys 22:21.9 +5:56.9
183 Pirttisalo Reijo Pyhännän yhdistys DNS
187 Lassila Matti Ruukin yhdistys DNS
190 Muhosenaho Reino Pyhännän yhdistys DNS
193 Pietilä Pekka Ruukin yhdistys DNS
3.0 km – M75
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 218 Mustonen Esko Kuusamon yhdistys 12:15.2
2 216 Kouvalainen Pentti Pyhäjärven yhdistys 12:21.5 +0:06.3
3 214 Männikkö Kalle Muhoksen yhdistys 12:27.3 +0:12.1
4 224 Hanhela Paavo Kiimingin yhdistys 12:30.7 +0:15.5
5 225 Mäntyniemi Juhani Oulun yhdistys 12:58.8 +0:43.6
6 215 Paukkeri Heikki Pudasjärven yhdistys 12:59.6 +0:44.4
7 230 Kalle Helenius Pulkkilan yhdistys 13:04.7 +0:49.5
8 212 Asikainen Aaro Kestilän yhdistys 13:07.8 +0:52.6
9 222 Toiviala Tapio Kiimingin yhdistys 13:10.9 +0:55.7
10 219 Kärjä Jussi Oulunsalon yhdistys 14:13.6 +1:58.4
11 213 Tornberg Tauno Kuusamon yhdistys 14:23.1 +2:07.9
12 220 Koukkari Voitto Muhoksen yhdistys 14:29.0 +2:13.8
13 227 Pelkonen Sakari Haapaveden yhdistys 14:44.4 +2:29.2
14 228 Koppström Pekka Kempeleen yhdistys 14:47.5 +2:32.3
15 223 Pelkonen Heimo Kiimingin yhdistys 14:48.4 +2:33.2
16 226 Isotalus Juhani Alavieskan yhdistys 14:56.8 +2:41.6
17 217 Kyhälä Kauno Pyhäjärven yhdistys 15:05.2 +2:50.0
18 231 Paavo Talalahti Kempeleen yhdistys 15:13.3 +2:58.1
19 221 Jussila Mikko Paavolan yhdistys 16:15.6 +4:00.4
20 211 Paavo Väisänene Oulun yhdistys 16:48.1 +4:32.9
229 Veijovaara Jorma Oulun yhdistys DNS
3.0 km – M80
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 239 Kylmäaho Toivo Kempeleen yhdistys 13:54.4
2 240 Niskanen Tauno Muhoksen yhdistys 22:26.4 +8:32.0
2.0 km – M85
Sijoitus Numero Nimi Yhdistys Aika Ero
1 247 Rajavaara Juhani Pudasjärven yhdistys 8:32.7
2 248 Veikko Alapudas Kempeleen yhdistys 9:26.5 +0:53.8
246 Turkka Jussi Oulun yhdistys DNS

About the author

admin administrator